O nás

Jsme malá rodinná kutnohorská manufaktura Lidka.

Milujeme čokoládu a období první republiky. Proto jsme na jaře 2016 založili nejmenší muzeum čokolády na světě věnované čokoládě Lidka. Ta patřila za první republiky k těm nejlepším na světě.

 

Obnovili jsme značku Lidka a výrobu čokolády v Kutné Hoře

V létě 2018 (100 let od založení a 60 let od uzavření kutnohorské továrny na čokoládu) jsme výrobu bean-to-bar čokolády v Kutné Hoře znovu obnovili. Dnes už Lidku nevyrábíme ve velké továrně s 500 zaměstnanci, ale v malé manufaktuře. Čokolády děláme ručně s láskou od kakaového bobu až po tabulku. Používáme postupy, které se pro výrobu používaly v Kutné Hoře už před 100 lety, obnovujeme již zapomenuté kutnohorské receptury a vymýšlíme nové, abychom potěšili i ty největší mlsouny. Používáme prvotřídní a čerstvé suroviny, výběrové kakaové boby kupujeme od farmářů převážně z Ekvádoru, Dominikánské republiky a Belize za férové ceny. Čokoláda Lidka opakovaně získává prestižní ocenění na světových soutěžích. Lidku prostě musíte ochutnat!

 

Podporujeme další české bean to bar výrobce

V muzeu i na e-shopu ale najdete také naše oblíbené bean to bar čokolády jiných českých výrobců. Všechny jsme s láskou přechutnali a ručíme tak osobně za jejich vysokou kvalitu a skvělou chuť.

 

Čokolády pro Vás s láskou vyrábí

Lada

Stojí za vznikem celého projektu. Původně vystudovaný divadelní historik, dnes vymýšlí nové receptury, její chlupatý jazyk je postrachem všech kuchařů. Osobně vybírá kakaové boby, ladí receptury a temperuje čokolády. Pořád přichází s novými nápady, které za ní většinou dotahuje Pavel. Potřebujete firemní zakázku, vymyslet společný projekt nebo chcete o Lidce napsat článek? Lada je tím nejpovolanějším.

Pavel

Je vystudovaný ekonom, takže na rozdíl od Lady umí vždy vše dobře spočítat (jen díky němu má čokoláda přesně tolik procent kolik má mít), je vrchní třídič kakaových bobů a leštič forem. Věčný plnič našich melangerů a milovník kvalitních rumů. Proto se s ním často potkáte i při degustacích.

Umpalumpové

Naši dva malí umpalumpové a vrchní degustátoři všech čokolád. Často je najdete přímo v muzeu, kde vám rádi poradí s výběrem čokolády. Nové receptury zkouší nejen osobně, ale ve velkém i mezi svými kamarády.

Lucie

Člověk, který dává věcem řád, šedá eminence, která hlídá, aby všechny papíry byly na svých místech. Na prodejně ji nepotkáte, nejspíš jí ale rukou prošly všechny vaše objednávky.

Háňa

Dobrá duše naší výroby. Precizní detailista, který uhlídá jakoukoliv případnou nedokonalost. Rychlá jako vítr, pečlivá jako ďas.

Gábina

Poděs naší výroby (v tom nejlepším slova smyslu), hraje na plný koule hudba? To Gábina řádí ve výrobě a třídí boby nebo leští formy.

Martina

Dobrá duše čokoládovny. Nejčastěji ji potkáte v muzeu, kde vám vždy s úsměvem bude povídat o čokoládě.  Miluje dávat ochutnávat a sledovat jak vám chutná.

Aďuš

Studentka, která miluje skvělé jídlo a nejvíc čokoládu. Ráda ochutnává a experimentuje. O čokoládě mluví s takovou láskou, že nejde odolat a musíte si taky dát.

Edita a Martin

Starají se o design našich obalů čokolád a e-shopu. Potřebujete-li pro Vaši firmu obal na zakázku, nebojte se nám napsat.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.