Naši milí zákazníci, umpalumpové si pod naším dozorem berou až do 1. srpna letní dovolenou. Protože všechny vaše objednávky odešleme až 2. srpna. Děkujeme za pochopení a přejeme hezké léto, Lada a Pavel
Česká čokoláda Bean to bar

Tata Duende tmavá čokoláda 70%

Efekt lupa
  • 1 z 3

Tata Duende tmavá čokoláda 70%

Jedinečná kombinace svěží a podmanivé chuti! Tmavá jedno plantážní čokoláda z kakaových bobů z Belize z oblasti Maya Mountain. Velmi jemná, klouzavá konzistence s lehkými tóny medu, banánů a rozinek. Jedná se většinou o kakaovníky odrůdy Amelonado a různé hybridy amazonských foraster, které rostou pod banánovníky a ovocnými stromy a berou si z nich svou intenzivní chuť. Kakaové boby se suší na slunci a centrálně fermentují. V r. 2019 získaly tyto kakaové boby ocenění Cocoa of Excellence. Řadí se tak k nejlepším kakaovým bobům světa. 

Čokoláda se jmenuje podle bájné bytosti žijící v Belize - Tata Duende - ducha zvěře a jungle. V oblasti Maya Mountain se mu říká i Nukuch Tat a je neodmyslitelnou částí místního folkloru.  Tata Duende krom ochrany jungle v Belize slouží na strašení dětí, aby nechodily hlouběji do jungle. Tata Duende by je mohl zatáhnout hluboko do lesů...jediné co na něj pomáhá je schovat palce....jinak se už domů nedostanete. Legendární obal navrhl Martin Zemanský.


  • (5 ks) Skladem
125 Kč
Kategorie: Tabulkové čokolády
Hmotnost: 0.045 kg
druh: tmavá
Značka: Lidka
procenta: 70
Země původu: Belize
 

Složení: kakaové boby, třtinový cukr, kakové máslo. Obsah kakaové sušiny min. 70 %.
Hmotnost: 45 g

Ve výrobě zpracováváme ořechy a mléko.

Za českou značkou Lidka stojí nadšenci a milovníci čokolády, kteří po 100 letech znovu obnovili výrobu bean-to-bar čokolád v Kutné Hoře. Všechny kutnohorské čokolády jsou vyrobeny s láskou od kakaového bobu až po tabulku. Používáme výhradně výběrové kakaové boby té nejvyšší kvality, které nakupujeme přímo od farmářů za férové ceny. Boby ručně třídíme, pražíme, drtíme a odslupkováváme, poté téměř 100 hodin mísíme a temperujeme. Hotové čokolády pro Vás ručně s velkou péčí balíme, aby k Vám dorazily vždy nepoškozené.

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.