Z důvodu horkého počasí se může dodání vaší objednávky zdržet. V horkých dnech zboží neodesíláme, aby k vám čokolády dorazily v pořádku. Ohledně dodání vás budeme informovat.

Novinky

Nebezpečné sladkosti. Proč psi nemůžou čokoládu?

Milovníci čtyřnohých přátel, vítám vás na našem blogu o čokoládě. Dnešní téma je zcela odlišné od těch, o kterých běžně mluvíme. Dnes se nebudeme věnovat tomu, jak je čokoláda skvělá, ale tomu, jak může být nebezpečná. Náš nejlepší čtyřnohý přítel může žít šťastný a zdravý život, ale ne s čokoládou! Pojďte si přečíst něco o tom, jak mu může ohrozit život něco tak výborného jako je čokoláda.

 

Ano, čokoláda, ta úžasná pochoutka, kterou milujeme téměř všichni, je pro naše psy nebezpečná, dokonce i smrtelná. Ale proč? Co v této lákavé sladkosti skrývá takové riziko? Hlavním viníkem je látka nazývaná theobromin kakaa. Pro nás, lidi, je theobromin v malém množství neškodný, a dokonce i prospěšný. Má stimulační účinky na náš nervový systém a pomáhá nám zvládat stres a únavu. Ale pro naše psy je theobromin jedovatý.

 

Psi, na rozdíl od lidí, nedokážou efektivně metabolizovat a vylučovat theobromin z těla. Místo toho se tato látka v jejich těle hromadí, což vede k toxickým stavům. To může způsobit řadu zdravotních problémů, včetně zvýšené srdeční frekvence, zvracení, průjmu, nespavosti, křečí a dokonce i smrti.

 

Množství theobrominu se liší podle typu čokolády. Čím je čokoláda tmavší a kvalitnější, tím více theobrominu obsahuje. To znamená, že víceprocentní čokoláda a kakaový prášek jsou pro psy nejnebezpečnější. Proto je důležité držet všechny čokoládové výrobky mimo dosah vašeho chlupáče a v žádném případě je nezařazovat do psí stravy. Pokud si myslíte, že váš pes snědl čokoládu, okamžitě se obraťte na veterináře. I malé množství může být pro malé plemeno smrtelné.

 

Pamatujte, že vaše milovaná čokoláda může být pro naše čtyřnohé přátele smrtelně nebezpečná. Psi nechápou, co je pro ně dobré a co špatné, a spoléhají se na nás, abychom je chránili. Takže následujte toto jednoduché pravidlo: čokoláda je jen pro lidi. Aspoň se nemusíme dělit 😊

Tak jakou si dáte dnes? Zkuste kouknout třeba na naše Lidka čokolády.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.