Tip Mezinárodní ocenění Česká čokoláda Bean to bar

Cantuňa tmavá čokoláda 70%

Efekt lupa
  • 1 z 3

Cantuňa Tmavá čokoláda 70%

Chuťově výrazná a svěží čokoláda s ovocnými tóny. Tmavá jedno plantážní čokoláda z kakaových bobů z oblasti Manabi v Ekvádoru. Kakaové boby pro nás pěstuje družstvo, které sdružuje několik farmářů (někteří opravdu malincí jen s 10ti kakaovníky...). 100% odrůda Arriba nacional fino de aroma. Kakaovníky jsou pěstovány v permakultuře ve stínu původních stromů s ovocnými stromy vč. citrusů.

Čokoláda se jmenuje podle stavitele slavného ekvádorského chrámu v Quitu. Stavitel Cantuňa, aby stihl včas splnit úkol, který dostal, rozhodl se požádat o pomoc Ďábla. Ďábel mu výměnou za jeho duši slíbil, že do rána vystaví bez chybičky celý chrám. Cantuňa ale tajně jeden z kamenů ve zdech chrámu uvolnil. Když ráno začaly znít zvony a Ďábel chtěl stavitelovu duší, Caňtuňa na chybu upozornil a svou duší před Ďáblem zachránil... Legendu na obalu čokolády pro vás namaloval Martin Zemanský.


  • (3 ks) Skladem
130 Kč
Kategorie: Tabulkové čokolády
Hmotnost: 0.045 kg
druh: tmavá
Značka: Lidka
procenta: 70
Země původu: Ekvádor
 

Složení: kakaové boby, třtinový cukr, kakaové máslo. Obsah kakaové sušiny min. 70 %.
Hmotnost: 45 g

Ve výrobě zpracováváme ořechy a mléko.

Za českou značkou Lidka stojí nadšenci a milovníci čokolády, kteří po 100 letech znovu obnovili výrobu bean-to-bar čokolád v Kutné Hoře. Všechny kutnohorské čokolády jsou vyrobeny s láskou od kakaového bobu až po tabulku. Používáme výhradně výběrové kakaové boby té nejvyšší kvality, které nakupujeme přímo od farmářů za férové ceny. Boby ručně třídíme, pražíme, drtíme a odslupkováváme, poté téměř 100 hodin mísíme a temperujeme. Hotové čokolády pro Vás ručně s velkou péčí balíme, aby k Vám dorazily vždy nepoškozené.